2009 Wednesday Time Trial League

Pos Scratch Best 10 Results Group 22-Apr 29-Apr 06-May 13-May 20-May 27-May 03-Jun 10-Jun 17-Jun 24-Jun 01-Jul 08-Jul 15-Jul 22-Jul 29-Jul 05-Aug 12-Aug 19-Aug 26-Aug Best 10 Results
1 David Bryant 600 Sen   60 60 60 60 60 60 60 60 59 60 60 60 60 60 60   60 60 600
2 Mick Hennessy 589 Vet 59 55 58 56 59 59 59   57 60   57 59   58 59 59 57 57 589
3 Arthur Knowler 587 Vet 58 59 57     58   59 58   59 58 57   59   60   59 587
4 Jenny Patience 576 LV   57 57 58 58 57 56   56 57 58 56 58 58 57 58 57 54 55 576
5 Kevin Harwood 562 Vet 53   53 54 55 56 53   55 56 57 54 56 57 56 57 56 55 56 562
6 Dan Tape 544 Vet   51 52 53   55 54   52 52 50 53 55 56 55 56 53 53 54 544
7 Matt Kane 533 Juv 51 50 51 52 53 54 50 56 54 53 56 52     52       46 533
8 Adrian Cartwright 529 Vet 50   49 50       55 51 54 55   54 55 54     48 51 529
9 Peter Swanwick 508 Vet 47 49 48 49     47   48   53     54 51 55   51 50 508
10 Martin Elms 505 Vet 54 54 55 57 56   55     58               58 58 505
11 Roy Godbeer 504 Vet                 50 51 51 49   53 50 54 53 45 48 504
12 Mark Dennis 501 Vet 48 48 47           49 50 49   51 52   51 54 46 49 501
13 Julie Kane 472 LV 44 46 46 48 50 51 44 53 47                 40 43 472
14 Mark Elms 453 Sen 57 58   55 57   57 58       55           56   453
15 Mike McCarthy 407 Vet 49 52 50 51 52 53 49         51         55   53 407
16 John Silvey 397 Vet         51 52 46           52 51 49 52   44   397
17 James Kane 370 Vet 52 53 54   54   51   53           53         370
18 Robin Bevan 235 Vet     59       58   59         59           235
19 Chris Hutson 184 LV                             48   51 41 44 184
20 Michael Knott 170 Vet 56 57           57                       170
21 Ian MacKenzie 155 Vet                     54 48       53       155
22 Jeff Barham 146 Sen   47         45 54                       146
23 Simon Alexander 119 Juv 60     59                               119
24 Graham Pearl 105 Vet                                 58 47   105
25 Tom Giggins 103 Jun                       50      53             103
26= Keith Dalton 59 Vet                       59               59
26= Steve Shore 59 Vet                                   59   59
28= Alex Bray 55 Sen 55                                     55
28= Dave Whybrow 55 Vet                   55                   55
30= Terry Butcher 52 Vet             52                         52
30= Chris Smith 52 Vet                     52                 52
30= George Pearl 52 Jun                                   52   52
30= Marc Holditch 52 Sen                                     52 52
34 Matt Brown 50 Juv                                   50   50
35 Martin Harris 49 Vet                                   49   49
36 Matt Bellman 48 Sen             48                         48
37 Peter Dear 47 Juv                                     47 47
38 Stuart McCabe 46 Sen 46                                     46
39= John Perratt 45 Sen 45                                     45
39= Carol Cartwright 45 LV                                     45 45
41 Abbie Brown 43 Juv                                   43   43
42 Jane Harris 42 LV                                   42   42
                                             
Pos Veterans Best 10 Results Group 22-Apr 29-Apr 06-May 13-May 20-May 27-May 03-Jun 10-Jun 17-Jun 24-Jun 01-Jul 08-Jul 15-Jul 22-Jul 29-Jul 05-Aug 12-Aug 19-Aug 26-Aug Best 10 Results
1 Mick Hennessy 600 V 60 60 60 60 60 60 60   60 59   60      60   60 60 60 60 60 600
2 Jenny Patience 592 LV   59 59 59 59 59 59   59 57 60 59 59      60 59 59 59 58 59 592
3 Roy Godbeer 583 V                 58 60 59 58        59 58 58 58 57       58 583
4 Arthur Knowler 579 V 59 58 58     58   60 57   58 56 56   57   57         57 579
5 Martin Elms 569 V 58 57 56 58 57   57 59   56               55       56 569
6 Kevin Harwood 564 V 57   55 57 58 56 56   55 55 56 55      57      56 54 56 55 54 55 564
7 Dan Tape 548 V   55 54 56   55 55   53 53 52 54      55      55 53 55 53 53       54 548
8 Adrian Cartwright 547 V 55   53 55       58 54 54 55        54      54 55     52 53 547
9 Mike McCarthy 528 V 53 54 51 54 54 54 51         52         54         51 528
10 Peter Swanwick 520 V 52 52 50 53     50   51   54          53 51 53   51 50 520
11 Mark Dennis 513 V 51 51 49           50 52 51        53      52   52 52 48       49 513
12 Julie Kane 507 LV 50 50 48 52 53 53 49 56 49                 45       47 507
13 John Silvey 456 V         56 57 58                58      58 56 57   56   456
14 James Kane 370 V 54 53 52   55   52   52           52         370
15 Robin Bevan 223 V     57       53   56              57           223
16 Chris Hutson 196 LV                             50   51 47 48 196
17 Mike Knott 169 V 56 56           57                       169
18 Ian MacKenzie 164 V                     57 53       54       164
19 Graham Pearl 106 V                                 56 50   106
20 Steve Shore 59 V                                   59   59
21 Dave Whybrow 58 V                   58                   58
22 Keith Dalton 57 V                       57               57
23 Terry Butcher 54 V             54                         54
24 Chris Smith 53 V                     53                 53
25 Carol Cartwright 52 LV                                     52 52
26 Martin Harris 49 V                                   49   49
27 Jane Harris 46 LV                                   46   46
                                             
Pos Ladies Best 10 Results Group 22-Apr 29-Apr 06-May 13-May 20-May 27-May 03-Jun 10-Jun 17-Jun 24-Jun 01-Jul 08-Jul 15-Jul 22-Jul 29-Jul 05-Aug 12-Aug 19-Aug 26-Aug Best 10 Results
1 Jenny Patience 600 LV   60 60 60 60 60 60   60 60 60 60 60 60 60 60 60 60 60 600
2 Julie Kane 590 LV 60 59 59 59 59 59 59 60 59                 57 57 590
3 Chris Hutson 232 LV                             59   59 56       58 232
4= Abbie Brown 59 JUV                                   59   59
4= Carol Cartwright 59 LV                                     59 59
6 Jane Harris 58 LV                                   58   58
                                             
Pos Juveniles Best 10 Results Group 22-Apr 29-Apr 06-May 13-May 20-May 27-May 03-Jun 10-Jun 17-Jun 24-Jun 01-Jul 08-Jul 15-Jul 22-Jul 29-Jul 05-Aug 12-Aug 19-Aug 26-Aug Best 10 Results
1 Matt Kane 600 M 59 60 60 59 60 60 60 60 60 60 60 60     60       59 600
2 Simon Alexander 120 M 60     60                               120
3= Abbie Brown 60 F                                   60   60
3= Peter Dear 60 M                                     60 60

 



 

TT Results